Названо причини відмови від 3.5-мм аудіороз’єму в iPhone

apple-3-5-dinosaur

На цілком доречне єдине питання журналістів і користувачів про причини відмови від 3,5-мм аудіороз’єму в нових iPhone 7 і iPhone 7 Plus, керівництво компанії вже підготувало відповідь. Звичайно, на презентації, не заглиблюючись в деталі, було відзначено, що це зроблено заради економії дорогоцінного місця всередині пристроїв і для руху вперед в “світле майбутнє”, так як застарілий 3,5-мм джек, немов якір, не давав продуктам компанії ставати все більш інноваційними і проривними. Віце-президенти Apple Філ Шиллер, Грег Йосвяк, Ден Річчіо на чолі з генеральним директором Тімом Куком в інтерв’ю виданню BuzzFeed дали розгорнуте пояснення, так би мовити, роз’яснили на пальцях.

У зв’язку з установкою поліпшеного основного модулю камери розміщена поруч плата Driver Ledge, що відповідає за систему підсвічування і роботу оновленого екрану смартфона, перестала уміщатися в відведене для неї місце. Тоді Driver Ledge поставили внизу пристрою біля 3.5-міліметрового роз’єму, але таке сусідство не влаштувало обох, і компоненти почали працювати з перебоями. Після такого, інженери і задумалися про повну відмову від застарілої деталі, замінивши її на більш якісний спосіб передачі звуку через порт Lightning. Звільнена частина простору тут же заповнилася. В iPhone встановили оновлену кнопку Home, Taptic Engine API, більш ємний акумулятор і зробили його водонепроникним за стандартом IP67. Купуйте навушники, lightning-кабелі, захисні плівки, скло, зарядні пристрої для телефонів і планшетів Apple в інтернет-магазині www.china-world.com.ua.

Грег Йосвяк назвав 3,5-міліметровий роз’єм “динозавром”, який застарів, займав багато місця і погіршував вологостійкість смартфона: “аудіороз’єму вже більше 100 років, його остання модернізація була 50 років тому, яка полягала в зменшенні габаритів. Тепер настав час рухатися вперед”.

При цьому Філ Шиллер назвав припущення про те, компанія спеціально прибрала роз’єм, щоб ввести нову платформу правового захисту аудіопродукції (DRM, Digital Rights Management), параноїдальні конспірологічними теоріями. Однак варто зауважити, що на презентації деякі журналісти намагалися підключити нові навушники з Lightning через фірмовий перехідник Lightning Connector до iPhone 6S і на пристрої вискочило повідомлення, що аксесуар не підтримується, так як не встановлена iOS 10. Так що це не просто пасивний адаптер, він вимагає підтримки програмного забезпечення, яку завжди можна “підпис” під свої стандарти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *