C.H.I.P. – комп’ютер за 9 доларів

Був час, коли одноплатний Raspberry Pi – мініатюрний комп’ютер за неймовірно низькою ціною всього 35 доларів США, зробив фурор. Втім тепер доведеться потіснитися, адже на ринок компактних ПК компанія Next Thing Co планує випустити дитину CHIP за 9 доларів США, що містить у своїй платі все необхідне для того, щоб користувач зміг працювати з потрібними додатками в будь-якому місці і в будь-який час.

chip-001

C.H.I.P. являє собою чіпсет, здатний запропонувати послуги інтегрованого обчислювального процесора Allwinner A13 з тактовою частотою 1 Гіганерц, 512 мегабайти оперативної пам’яті DDR3 і 4 ГБ внутрішньої пам’яті NAND. Цього буде достатньо для установки «полегшеної» Linux Debian і запуску офісних додатків, браузерів або відеоігор зразок Quake. За графіку відповідатиме інтегрований прискорювач Mali-400. Скачать последние свежие драйвера для GeForce GTX 780 Ti, которые повысят производительность и улучшат качество графики в играх. Крім того, пристрій має композитний відеовихід, порти USB і microUSB, модулі бездротового зв’язку Wi-Fi і Bluetooth 4.0. При цьому розмір пристрою всього лише 4х6 сантиметрів.

Що цікаво, чіпсет C.H.I.P. – це лише базова конфігурація, функціонал якої легко розширити за допомогою Шілд (додаткових модулів, що підключаються без пайки). Окремо можна докупити зовнішній адаптер для виведення картинки через VGA за 10 доларів або HDMI за 15 доларів. Також пропонується пристрій Pocket C.H.I.P. за 40 доларів, що дозволяє перетворити CHIP в КПК з 4,3-дюймовим сенсорним дисплеєм, клавіатурою типу QWERTY і батареєю на 3000 мА*год, ємності якої вистачить на 5 годин безперервної роботи.

chip-002

На поточний момент компанія Next Thing проводить збір коштів на початок масового виробництва дев’ятидолларового комп’ютера, але вже зараз кампанію можна назвати успішною: при намічених 50000 доларів на момент написання матеріалу розробникам вже вдалося зібрати понад 915000 доларів. При цьому до завершення кампанії залишається ще 25 днів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *